* مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد: بهره برداری از هفت ایستگاه فوق توزیع برق در استان ضروری است تاريخ: 1397/12/07 زمان: 09:50


  » مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، احداث و بهره برداری از هفت ایستگاه فوق توزیع برق که احداث و بهره برداری از آنها از وظایف شرکت برق منطقه ای استان خوزستان است را یک ضرورت انکارناپذیر خواند.

" ایرج انصاری " به روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: احداث و راه اندازی ایستگاههای فوق توزیع در این استان برعهده شرکت برق منطقه ای استان خوزستان بوده و ما در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها یک نقش هماهنگ کننده با این شرکت را داشته و هیچ دخل و تصرفی در بخش های مختلف از جمله طراحی پروژه ها و تخصیص اعتبارات برای این ایستگاهها را نداریم.

وی با تشریح آخرین وضعیت ایستگاههای فوق توزیع در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: براساس مصوبات دولت های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم قرار بود هفت ایستگاه فوق توزیع در مناطق مختلف این استان احداث و به بهره برداری برسد که از این هفت ایستگاه، تاکنون تنها یک ایستگاه فوق توزیع شهرستان چرام که البته اکنون با برخی معارضات محلی هم همراه شده مابقی ایستگاهها بطور کامل راکد و غیرفعال هستند.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، ظرفیت ایستگاهی هفت ایستگاه موردنظر را 50 مگاولت آمپر ذکر و خاطرنشان کرد: در صورت احداث و بهره برداری از این ایستگاهها، شاهد رفع نوسانات و ناپایداری های شبکه های توزیع خواهیم بود.

انصاری افزود: ایستگاه شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا، دهستان دشتروم در شهرستان بویراحمد، بخش دیشموک در شهرستان کهگیلویه، دژکوه در شهرستان لنده ، شهر لیکک در شهرستان بهمئی و امامزاده جعفر(ع) در شهرستان گچساران، ایستگاههایی هستند که هیچ کار خاص و مثمرثمری از 15 سال گذشته تا کنون برای احداث و بهره برداری آنها صورت نگرفته است.

وی با ابراز گلایه خود از تاخیر 15 ساله در ارتباط با احداث و بهره برداری از ایستگاههای مصوب شده فوق توزیع در استان کهگیلویه و بویراحمد، یادآورشد: از شرکت برق منطقه ای استان خوزستان که بارهای بار از محل های موردنظر ایستگاههای فوق توزیع در استان کهگیلویه و بویراحمد دیدن کرده و قول هایی داده اند انتظار می رفت بعد از این مدت، حداقل نیمی از ایستگاههای فوق توزیع را احداث و به بهره برداری می رساند.

این مسوول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری چندین نشست تعاملی باحضور استانداران سابق و مجمع نمایندگان استان با مسوولان ارشد شرکت برق منطقه ای استان خوزستان در یاسوج و اهواز در این ارتباط هم خبرداد و اظهارداشت: متاسفانه تاکنون آنچه که می بایست برای احداث و بهره برداری از ایستگاههای فوق توزیع در استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق می افتاد اتفاق نیفتاده و اگر در آینده بسیار نزدیک، فعالیت ها برای احداث و بهره برداری این ایستگاهها از سوی شرکت برق منطقه ای استان خوزستان صورت نگیرد شاهد افزایش نوسانات و ناپایداری برق در شبکه های توزیع بدلیل افزایش مصرف برق مشترکین خواهیم بود.

انصاری از احداث نشدن خط 132 کیلوولت شهرستان بهمئی که شرکت برق منطقه ای استان خوزستان وعده احداث آن در کوتاهترین زمان ممکن را هم داده بود اظهار گلایه کرد و ادامه داد: این پروژه نیز مانند ایستگاههای فوق توزیع در حد حرف بوده و فقط " فوندانسیون " آن اجرایی شده است.

وی گفت: مصرف برق در استان کهگیلویه و بویراحمد سیر صعودی داشته و شهرک های صنعتی بهمراه پمپ های کشاورزی و مشترکین خانگی روز به روز در مناطق مختلف این استان درحال افزایش بوده که نیازمند شبکه های برق پایدار هستند.

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، میزان مصرف برق در پیک بار تابستان امسال را 415 مگاوات عنوان و خاطرنشان کرد: حدود 260 هزار اشتراک برق در این استان وجود دارد که درصورت راه اندازی نشدن ایستگاههای فوق توزیع، با مشکلات جدی در حوزه برق روبرو خواهیم شد.

گزارش تصویری مرتبط:

[ادامه گزارش تصویری]

 بازگشت :: نسخه چاپی :: آرشیو اخبار