* قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد: اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق استان برای فصل تابستان تاريخ: 1398/01/25 زمان: 09:51


  » قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق مناطق مختلف این استان تا قبل از فصل تابستان امسال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، " نادر جانی پور " در حاشیه بازدید از اصلاح و بهینه سازی خط 2 مداره برق بخش سپیدار بویراحمد گفت: براساس برنامه های زمان بندی شده، شبکه های فشار متوسط برق تا قبل از تابستان امسال اصلاح و بهینه سازی شده و البته اولویت این برنامه مربوط به خطوط 2 مداره با فاصله های طولانی است.

وی با بیان اینکه شبکه های برق در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل شرایط خاص جغرافیایی در مناطق سخت گذر با مسافت طولانی قرار دارند، اظهارداشت: شرکت توزیع نیروی برق این استان عملیات تعمیر، اصلاح و بهینه سازی شبکه های فشار متوسط برق را آغاز نموده است.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این استان ما شاهد طول شبکه برق فشار متوسط در شهرستان کهگیلویه به میزان 600 کیلومتر بوده که بطور حتم برای برقرسانی به مشترکین با این میزان مسافت، تلاش فراوانی باید نمود.

جانی پور با تاکید براینکه شرکت توزیع نیروی برق استان با تمام توان خدمات رسانی لازم و پایدار را به مشترکین خود ارائه خواهد کرد، یادآورشد:‌ 9 گروه ویژه عملیاتی بهمراه تعدادی از پیمانکاران بخش خصوصی، کار اصلاح و بهینه سازی شبکه های فشار متوسط برق را برعهده خواهند داشت.

وی گفت: طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف برق در این استان بیش از 10 هزار کیلومتر بوده که همگی هوایی و کار اصلاح و بهینه سازی آنها نیاز به زمان و شرایط مساعد جوی دارد.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، پایدارنمودن شبکه های برق، جلوگیری از نوسانات و قطعی های مکرر و کیفیت بخشی به برقرسانی به مشترکین را از مهمترین فواید اصلاح و بهینه سازی نمودن شبکه های برق برشمرد.

جانی پور افزود: دمای هوا در برخی از مناطق گرمسیری استان در برخی اوقات به بیش از 45 درجه سانتیگراد می رسد که نیاز به داشتن برق پایدار جهت روشن بودن وسایل سرمایشی را ضروری تر می کند.

وی با بیان اینکه اگر شبکه های فشار متوسط برق تعمیر و اصلاح نشوند شاهد نوسانات و قطعی های مکرر برق خواهیم بود، ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان برای جلوگیری از این مشکلات هم اکنون فعالیت گسترده خود برای تامین برق پایدار را شروع نموده است.

قائم مقام شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد مشترکین برق در این استان را بیش از 260 هزار اشتراک عنوان و تصریح کرد: حدود 190 هزار اشتراک از این تعداد مشترکین خانگی بوده و مابقی را نیز مشترکین تجاری، صنعتی، کشاورزی و عمومی تشکیل می دهند.

جانی پور گفت: تمامی شهرستان های استان دارای خطوط 2 مداره برق بوده که تعمیر و اصلاح این خطوط با رعایت اولویت ها در دستور کار قرار گرفته و تیم های عملیاتی و بخش خصوصی با تمام توان برنامه های لازم را اجرایی می کنند.

گزارش تصویری مرتبط:

[ادامه گزارش تصویری]

 بازگشت :: نسخه چاپی :: آرشیو اخبار