* مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد: 13 پروژه برق رسانی روستایی در استان در حال اجرا است تاريخ: 1398/01/26 زمان: 11:12


  » مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از در دست اجرا بودن 13 پروژه برق رسانی روستایی در این استان خبرداد و اظهارداشت: این پروژه ها در شهرستان های بویراحمد، بهمئی، کهگیلویه، چرام و لنده واقع شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، " مهندس داود راهزادی " در حاشیه بازدید از برقرسانی به روستای " له وار حسین مارگون " شهرستان بویراحمد گفت: اعتبار برق رسانی این روستاها بیش از 50 میلیارد ریال خواهد بود و اکنون برق رسانی به برخی از این روستاها بدلیل وقوع سیل و بسته شدن محورهای ارتباطی با مشکلاتی مواجه شده است.

وی تعداد خانوارهای روستاهایی که پروژه های برق رسانی به آنها در حال انجام است را 118 خانوار عنوان و اظهارداشت: طول شبکه های فشار متوسط و ضعیف برای برق رسانی به این روستاها حدود 20 کیلومتر است.

راهزادی از برق رسانی به برخی از این روستاها با استفاده از نیروگاههای خورشیدی هم خبرداد و خاطرنشان کرد: از 13 روستای موردنظر، پنج روستا در بویراحمد، چهار روستا در بهمئی، 2 روستا در گچساران، یک روستا در چرام و یک روستا در شهرستان لنده واقع شده اند.

وی گفت: 16 دستگاه ترانسفورماتور نیز برای برق رسانی به این روستاها بکار رفته و متاسفانه برخی از این روستاها در منطقه برف گیر قرار گرفته اند که برای اجرای پروژه نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر روستاها داریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، " آبکل تاوه شیشه شهرستان گچساران"، " فاریابک مارگون در شهرستان بویراحمد "، " چهتون ممبی در شهرستان بهمئی"،" وهری بخش سرفاریاب شهرستان چرام" و " گرده کلات شهرستان لنده " را از مهمترین روستایی ذکر کرد که پروژه های برق رسانی روستایی در آنها اجرا خواهد شد.

راهزادی گفت: شروع عملیات اجرایی این پروژه ها در ماههای پایانی سال گذشته بوده و امیدواریم در سال جاری عملیات برق رسانی به این روستاها به پایان برسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، جشن برق رسانی روستاهای بالای 10 خانوار در سال گذشته در این استان برگزار شد.

حدود 60 هزار خانوار روستایی در استان از نعمت برق برخودار هستند.

گزارش تصویری مرتبط:

[ادامه گزارش تصویری]

 بازگشت :: نسخه چاپی :: آرشیو اخبار